Fair
85°FFairFull Forecast

Sandwich High announces 1st quarter honor roll

Published: Monday, Nov. 19, 2012 3:59 p.m. CDT

High Honor Roll 4.0

Freshmen – Ariel Brauer, Margaret Clemons, Samantha Collins, Kendra Donahue, Rachel Goodin, Michael Mendoza, Emily Ness, Emma Roberts, Virginia Roberts, Meghan Ulrich, Ryan Vegrzyn, Anthony Vruno and Colton Watros.

Sophomores – Kayla Biernacki, Kate Carpenter, Molly Fraser, Jacqueline Johnson, Lauren Kaltenecker, Kaylah McAnally, Anna Montgomery, Emily Niles, Kelly Pfaff, Drew Rebhorn, Shannon Roehn, Michelle Smith and Buyandelger Tsetsengarid.

Juniors – Austin Breunig, Jacob Colgan, Baylee Flowers, Ashley Jones, Brock Kipper, Haley Kuck, Kerri Smith and Kendra Wills.

Seniors – Jordan Downing, Jordan Kipper, Delaney McGuire, Kyle Pearson, Anthony Thompson, Torianna Thompson and Cory Tollefson.

Honor Roll 3.2-3.99

Freshmen – Andrew Angus, Tyler Bark, Collin Berke, Brice Bialas, Jacob Brown, Alexander Burgin, Huri Cocilion, Kyle Darcy, Lanaya Davis, Lexi Davis, Brock Delphey, Luke Downing, Ross Evans, Joseph Goodin, Ryan Gram, Angela Grumieaux, Ashley Guilinger, Mark Guilinger, Loranda Guy, Phillip Hensel, Hannah Hernandez, Kailey Ingles, Gabrielle Inman, Haley Joseph, Austin Kraft, Ashley Kufrin, Jessica Larson, Alexandra Martinez, Alyssa Mihalka, Emily Moore, Zachary Mosher, Tyler Nestor, Brianna Ocon, Thomas Ostreko, Madelene Pakula, Taylor Parks, Ryan Perry, Kristen Rettig, Brooke Richardson, Alexander Rudd, Greysan Smith, Angela Spagnola, Cheyanne Sprinkle, Cole Thompson, Alex Thornley, Briseida Valles, Alex Vaughn, Megahn Webber, Chad Wehrli, Hayley Weldon, Samantha West, Sarah Wiggins, Abigail Wood, Alex Wrobel and Qixia Zhu.

Sophomores – Elizabeth Aguilar, Angela Alfaro, Ronni Allen, Drew Bohnstedt, Stacy Cantrell, Caitlin Carlson, Joseph Center, Austin Clark, Sarah Clayton, Liliana Corral, Elizabeth Davis, Joseph Duffy, Andrea Fiala, Cheyenne Flores, Laurie French, Gillian Frosch, Benjamin Galvan, Jocelyn Gama, Samantha Gilbert, Revekah Gonzalez, Victoria Gregory, Kylee Haiman, Kyle Hannenberg, Luke Hardisty, Jason Howell, Colton Isham, Monique Italia, Caitlyn Kaltenecker, Charisse Keating, Domonic Lange, Amanda Laslo, Kristopher Lauing-Tannenbaum, Derrick Lopez, Robert Lynch, Jonathan Martin, Thomas Moulding, Megan O’Neill, Trevor Olson, Whitney Olson, Taylor Ordonez, Melina Ramirez, Brittany Reyes, Natalie Rivas, Kevin Schultz, Jordan Stahl, Shannen Sutherland, Rachel Torres, Unice Valencia, Christopher Welchko, Lauren Wilgus and Jacquelynn Worthington.

Juniors – Roman Adams, Manuel Alfaro, Klevis Avdyllari, Chelsea Bain, Alexandria Beatty, Nora Beltran, Paige Berge, Dalton Bialas, Jessica Bivins, Tabitha Blue, Tristan Boring, Amanda Brittingham, Brian Brubaker, Holly Brunoehler, Alyssa Buttels, Kyle Carr, Jilana Cech, Frederick Clemons, Mariah Considine, Daniel Cortez, Liam Crotty, Evan Dell, Ashley Dennis, Cassandra Dobson, Kayli Dockendorf, Nicholas Duffy, Daniel Emma, Zachary Fordon, Rigoberto Fraire, Nicole Fraser, Nickolas Fredres, Mackenzie Frieders, Ricardo Garcia, Yacquelin Garcia, Yessenia Garcia, Anna Gipe, Jose Gonzalez, Danielle Grant, Morgan Haick, Benjamin Hanson, Renee Helfrich, Megan Henrichs, Haley Inman, Jodi Jilbert, Jarrod Johnson, Jennifer Johnson, Cayman Joseph, Marissa Jourdan, Kylie Knur, Thomas Lambert, Alec Lidinsky, Nathan Littlejohn, Jack Lutkus, Shannon McKenney, Brooke Meszaros, Kristin Millard, Daulton Murphy, Jessica Perry, Cora Prothman, Mycaleen Ravnikar, Claudia Resendiz, Ryan Rettig, Stephany Sanchez, Kaylee Schilling, Troy Schindlbeck, McKenna Schroeder, K C Stager, Julianna Stroup, Logan Taxis, Amy Underwood, Clint Updike, Cornelia Vandermeer, Jared Vegrzyn, Bailey Watros, Hannah Weatherly, Kaylyn Wedra, Collin Wegener and Zoe White, Savannah Woods.

Seniors – Julina Adams, Ashley Angus, Arturo Arreola, Pedro Ayala, Jessica Belmore, Haylee Berke, Andrew Beverage, Michael Bewley, Wyatt Boyer, Davis Brown,  Brianne Brubaker, Sara Caldwell, Robert Campbell, Alyssa Cutsinger, Cody Davis, Victoria DeFily, Leslie Fetz, Ariel Garcia, Mercedes Garcia, Hans Grini, Heather Harding, Ryan Harrison, Jessica Hintzsche, Daniel Holly, Trey Jansen, Morgan Janssen, Julie Jennings, Justine Johnson, Spencer Keene, Joseph Kimmey, Chase Koelber, Manuel Leon, Alex Linden, Jordan Luxton, Kylie Mathis, Kailynn McCleskey, Katie McLaughlin, Brian Moran, Arnold Nemcek, Ryan Njegovan, Danielle Ortiz, Dakota Padilla, Robert Paul, Austin Pearson, Denisse Perez, Olivia Pinkowski, Sierra Randa, Cristian Rijk, Cassandra Rogers, Andrea Rosendahl, Maggie Sampson, McKenzie Sauer, Paul Schultz, Justine Scott, Kiley Singer, Hayley Slaughter, Laura Smith, Daniel Stier, Melanie Tassone, Melissa Tassone, Monica Thomas, Cameron Thompson, Justin Vegrzyn, Jacquelyn Walker, Madalyn Wiggins and Robert Wilgus.

Previous Page|1|2|Next Page

More News

Reader Poll

Will you go to the Sandwich Fair?
Definitely
Maybe
No